Growatt SPF 3500ES měnič 3,5kW 48V

Neohodnoceno
Hybridní ostrovní měnič napětí s vysokofrekvenční konverzí a vestavěným MPPT regulátorem + zdarma WiFi modul
16 749 Kč
Skladem

Měnič Growatt SPF 3500 ES je optimální volbou pro tzv. ostrovní systémy bez dostupné distribuční sítě – k jednotce může být připojena elektrocentrála a/nebo baterie, jako záložní zdroj energie. Jedná se o hybridní měnič se sinusovým výstupem ideální pro domácí a malé komerční systémy. Vestavěný MPPT regulátor zvládne až 4,5 kW FV pole s maximálním napětím na prázdno 450Voc. Umí pracovat jak s olověnými tak i Li-ion akumulátory. Samozřejmostí jsou porty RJ45 pro CAN/RS485 komunikaci s BMS modulových akumulátorů LiFePO4 značek např. Pylontech, WECO, Seplos atd..

Měnič lze provozovat i bez akumulátoru za předpokladu aktivního připojení k distribuční síti. V provozním režimu SUB měnič sleduje příkon zátěže a výkon dostupného fotovoltaického zdroje, případnou chybějící část energie doplní z DS. Zařízení umožňuje nastavení bypassu, který v případě odpojení baterie nebo FV pole propojí do 10ms výstup měniče k DS, aby nedošlo k přerušení napájení. Rovněž podporuje UPS režim s přepnutím chodu čistě na baterii do 10ms.

Paralelním propojováním měničů lze docílit až celkového systémového výkonu 30kW. Měnič může být dovybaven komunikačním WiFi/LAN modulem pro vzdálené ovládání a monitoring.

  • Integrovaný MPPT solární regulátor
  • Funkce vyrovnávacího nabíjení
  • Schopnost fungování s baterií nebo bez ní
  • Vstupní fotovoltaické napětí až 450 VDC
  • Konfigurovatelná priorita síťového nebo solárního vstupu
  • S možností vzdáleného monitorování prostřednictvím WiFi
  • Podpora paralelního provozu pro rozšíření kapacity až na 30 kW
  • PV a síť napájejí zátěž společně, pokud je PV energie nedostatečná
  • Flexibilní plánování doby nabíjení a vybíjení střídačem
  • Aktivní chlazení ventilátory s regulací otáček podle zatížení střídače

K měniči od nás dostanete zdarma WiFi modul pro bezdrátovou komunikaci a monitoring.

Velkou předností je snadná instalace a intuitivní ovládání s nastavováním měniče přes přehledný LCD displej, PC nebo jednoduše mobilním telefonem.

Při provozu měniče v režimu Priorita Solar a při provozu bez baterie se měnič chová jako tzv. „hybridní“, je zde možnost přetoků elektrické energie do rozvodné sítě. Pro eliminaci těchto přetoků používejte režim Priorita baterie SBU, kde při nedostatku energie v baterii dochází k přepnutí do by-passu.

Součástí balení: WiFi modul, CD se softwarem pro monitoring, USB datový kabel k propojení s PC, komunikační kabel pro paralelní propojení, proudový kabel pro paralelní propojení, návod

Growatt patří mezi největší světové výrobce fotovoltaických střídačů a je dokonce lídrem mezi dodavateli pro rezidenční využití. V současnosti své produkty prodává ve 160 zemích světa a má 41 lokálních zastoupení. Společnost navrhuje, vyvíjí a vyrábí fotovoltaické střídače, produkty pro skladování energie, nabíječky pro elektromobily, inteligentní systém řízení energie a další.

Kód Kód: 100980530
Jméno značky: Growatt
Kategorie: MĚNIČE NAPĚTÍ
Záruka: 24 měsíců
Hmotnost: 11.5 kg
Paralelní a třífázový provoz: Ano
Jmenovité napětí baterií DC (V): 48
Výstupní AC napětí (V): 230 (± 5%) 50/60Hz
Trvalý výkon při 25 °C: 3500W
Špičkový výkon (VA): 7000
Účinnost max: 93%
Maximální DC napětí solárních panelů (V): 450
Rozsah DC napětí pro MPPT (V): 120 - 430
Maximální výkon FV pole (W): 4500
Maximální proud solární nabíječky (A): 80
Rozsah provozních teplot: 0°C až +55°C (chlazení řízeným ventilátorem)
Vlhkost: max 95% nekondenzující
Stupeň krytí: IP20
Rozměry ŠxVxH(mm): 330 x 485 x 135